تبلیغات
عبادت به جز خدمت خلق نیست به تسبیه وسجاده دلق نیست - کوتاه از لاهیجان
عبادت به جز خدمت خلق نیست به تسبیه وسجاده دلق نیست

ما آزادیم در حالی که نیستیم

کوتاه از لاهیجان

دوشنبه 17 تیر 1387

نوع مطلب :عمومی، 

شورای شهر لاهیجان فراخوان داد:حفظ ساختمان فعلی یا طراحی جدید امجدالسلطان
لا هیجان نیوز :شورای اسلامی شهر و شهرداری لاهیجان درنظر دارند جهت حفظ ساختمان فعلی کتابخانه سابق شهید باهنر (ساختمان سابق خوشنویسان) و یا احداث و طراحی المانی جدید با معماری سنتی در آن مکان، از شهروندان محترم نظرسنجی نماید.
به همین منظور از کلیه شهروندان دعوت شده است نظرات و پیشنهادات خود را به روابط عمومی شهرداری لاهیجان و یا سایت
www.lahidjanshora.ir ارسال نمایند.
ضمناً واحد روابط عمومی شهرداری لا هیجان آماده دریافت نظرات و پیشنهادات شهروندان محترم می‌باشد.

 

نشست فیلمسازان انجمن سینمای جوانان لاهیجان برگزار شد
لاهیجان نیوز:نشست فیلمسازان انجمن سینمای جوانان لاهیجان با حضور" هومن‌بهمنش" از فیلمبرداران سینمای ایران روز چهارشنبه در محل اداره فرهنگ وارشاد اسلامی این شهرستان برگزار شد.
" هومن بهمنش " در این نشست در خصوص چگونگی ساخت یك فیلم ساده بافیلم سازان و اعضاء سینمای جوان لاهیجان به بحث وگفتگوپرداخت پخش و نقد و بررسی فیلم‌های كوتاه تولیدی انجمن سینمای جوان لاهیجان از دیگر برنامه‌های این نشست بود كه با همكاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لاهیجان برگزار شد


در تاریخ هشت تیر این خبر بر روی سایت لاهیجان نیوز مخابره شد :

دیدار نمایندگان استان بوشهر با ندیمی در منزل وی
لا هیجان نیوز:یک منبع نزدیک به نماینده سابق لاهیجان در مجلس هفتم شورای اسلامی در گفتگو با "سوک" از صادر شدن حکم استانداری بوشهر برای ندیمی خبر داد و افزود: اگر اتفاق خاصی رخ ندهد بزودی حکم ایشان اجرا و مراسم معارفه در استانداری بوشهر برگزار خواهد شد .
این منبع همچنین از دیدار نمایندگان استان بوشهر در مجلس شورای اسلامی با ندیمی در منزل ایشان خبر داد و عنوان نمود که در جلسه فوق تبادل نظرهای مفیدی صورت پذیرفته است.
 
و در نه تیر :
ایرج ندیمی، مشاور وزیر کشور شد
لا هیجان نیوز :سرپرست وزارت کشور در تاریخ اول تیر ماه جاری طی حکمی، ایرج ندیمی نماینده ادوار ششم و هفتم مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس شورای اسلامی، را به عنوان مشاور خود منصوب نمود.
سیدمهدی هاشمی در حکم انتصاب خود خطاب به ایرج ندیمی، آورده است: با عنایت به تعهد و سوابق ارزنده جنابعالی در عرصه‌های مختلف اجرایی، به موجب این حکم به سمت مشاور اینجانب منصوب می‌شوید.
وی در ادامه اظهار امیدواری نموده است، وزارت کشور، از تجربیات نماینده سابق لاهیجان و سیاهکل در خانه ملت بهره‌مند گردد.

معرفی بیش از 900 زوج جوان لاهیجانی برای دریافت وام
لا هیجان نیوز:مدیر عامل صندوق مهر امام رضا (ع) شهرستان لاهیجان در گفتگو یی گفت: در 3 ماهه اول امسال 997 زوج لاهیجانی امسال به بانكهای صادرات، ملی، تجارت و ملت معرفی شدند كه نسبت به مدت مشابه پارسال 47% رشد داشته است.
وی در ادامه افزود: صندوق مهر امام رضا (ع) از تیر ماه سال 85 در شهرستان لاهیجان راه اندازی شده است و این صندوق در زمینه تسهیلات ازدواج در حال خدمت رسانی می باشد.
علیرضا خانی پور خاطرنشان كرد: به هر زوج مبلغ 2 میلیون وام با نرخ 14% و بازپرداخت سه ساله تعلق می گیرد.

انتصاب سرپرست دفتر فرهنگ اسلامی دانشگاه آزاد لاهیجان
لاهیجان نیوز:سرپرست دفتر فرهنگ اسلامی دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان منصوب شد.
برپایه این گزارش :طی حکمی از سوی محمدمهدی مظاهری معاون فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی، حجت‌الاسلام نعمت‌ا... رهنورد به عنوان سرپرست دفتر فرهنگ اسلامی این واحد دانشگاهی منصوب شد.
گفتنی است تا پیش از این و طی 15 سال متمادی، حجت‌الاسلام رضا رحیمی مسئولیت این دفتر را برعهده داشت .

دستگیری كلاهبرداران عتیقه در شهرستان سیاهكل
لاهیجان نیوز:فرمانده انتظامی شهرستان سیاهكل از دستگیری 3 نفر به اتهام كلاهبرداری در فروش عتیقه خبر داد.
ماموران آگاهی شهرستان سیاهكل 3 نفر به نام های وحید، محمد و منوچهر را كه با همدستی 2 نفر دیگر در تاریخ های 12/3/87 و 15/3/87 و 30/3/87 در شهرهای لاهیجان و آستانه اشرفیه در پوشش معامله عتیقه جات اقدام به كلاهبرداری كرده و مبلغ 24 میلیون تومان از این راه به جیب زده بودند، دستگیر كردند.
پلیس آگاهی در حال بررسی و شناسایی دیگر متهمان این پرونده می باشد.
پلیس گیلان از مردم عزیز مكررا می خواهد تا در این معاملات غیر قانونی وارد نشده تا مورد كلاهبرداری این افراد سودجو و كلاهبردار واقع نشوند.

گیر کردن بیل مکانیکی در تالاب امیرکلایه لا هیجان

لا هیجان نیوز :از 50 روز پیش یک بیل مکانیکی در تالاب امیرکلایه گیلان گیر کرده است. این را یک عضو جمعیت زنان مبارزه با آلودگی‌های زیست‌محیطی می‌گوید و اضافه می‌کند: در حال حاضر بیل مکانیکی دیگر که ابعاد آن از بیل اولی بزرگتر است تلاش می‌کند آن را از تالاب بیرون بکشد.

به گفته نساء حشمت صولتی، تردد این بیل‌ها باعث تخریب نیزارهای این تالاب و تلف شدن موجودات بسیاری از این اکوسیستم شده است.
وی، معتقد است: مردم و کشاورزان روستاهای اطراف این تالاب، این بیل‌ها را برای حفر کانال و هدایت آب از تالاب به سوی زمین‌های کشاورزی خود به این منطقه آورده‌اند که در تالاب گیر کرده و هزاران هزار موجود زنده را از بین برده است.
تالاب امیرکلایه لاهیجان در سال 1975 به خاطر ارزش‌های زیست‌محیطی در فهرست جهانی کنوانسیون حفاظت از تالاب‌های رامسر ثبت شد. در حال حاضر، به خاطر خشک شدن بیش از 50 درصد از این تالاب، احتمال نابودی آن و بروز یک فاجعه زیست‌محیطی در منطقه وجود دارد. استفاده بی‌رویه کشاورزان از آب تالاب، قسمت‌های زیادی از آن را خشک کرده و متوسط عمق آن را نیز به زیر یک متر کاهش داده است.
دبیر شبکه NGOهای گیلانی در این‌باره، می‌گوید: در حال حاضر، 400 هکتار از این تالاب که به‌طور کلی 1230 هکتار وسعت دارد، به خاطر استفاده بی‌رویه از آب آن خشک شده است.
به اعتقاد شمشادی، مسئولان منطقه برای این‌که مردم و کشاورزان را به خاطر کم‌آبی و خشکسالی ساکت کنند، به شکل بی‌رویه‌ای آب این تالاب را به سمت مزارع و روستاها هدایت کرده و مثل همیشه برای رفع مشکل از بخشی دیگر از محیط زیست مایه گذاشته‌اند.
وی با بیان این‌که در حال حاضر قایق‌هایی که در این تالاب تردد می‌کنند به گل می‌نشینند، ادامه می‌دهد: این امر به خاطر کاهش سطح آب این تالاب است.
او، معتقد است: تالاب امیرکلایه دارای چشم‌انداز بی‌نظیری است و به‌خصوص پاییز و زمستان به خاطر مهاجرت پرندگان جزء تالاب‌های منحصر به فرد است و برای اولین بار پس از سال‌ها، یک اردک سرسفید در این منطقه مشاهده شد.
شمشادی، می‌گوید: وقتی به کشاورزانی که آب این تالاب را با هر ابزاری به سوی مزارعشان هدایت می‌کنند، انتقاد می‌کنیم، می‌گویند پاییز آینده این تالاب به حالت اول برمی‌گردد و اطلاع ندارند که زمانی اکوسیستمی تخریب شد، سال‌ها طول می‌کشد تا به حالت اول بازگردد.
بیشتر موجودات آبزی و گیاهان تالاب امیرکلایه به خاطر کمبود آب دچار مشکل شده‌اند و پمپاژ آب توسط اهالی منطقه، حیات تالاب بین‌المللی امیرکلایه لاهیجان را به مخاطره انداخته است.
آخرین خبرها حاکی است جلسه شورای تأمین با حضور فرماندار لاهیجان، مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان، نماینده مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسئولان شهرستان طی هفته‌های گذشته برگزار و تصمیم بر نظارت بر حق آبه تالاب امیرکلایه گرفته شد، اما همچنان مردم منطقه با استفاده بی‌رویه از آب این زیستگاه طبیعی، آب شالیزارهای خود را تأمین می‌کنند.
نجفی، معاون محیط طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست کشور هم می‌گوید: در جلسه شورای تأمین استان مقرر شد برداشت آب غیرمجاز توسط کشاورزان ممنوع شود و موتور پمپ‌های غیرمجاز هم جمع‌آوری شوند.
با رعایت حق آبه تالاب، گیاهان آبزی، انواع گونه‌های ماهیان و حتی موجودات میکروسکوپی تالاب حفظ می‌شوند. منبع آبی تالاب امیرکلایه، کانال‌های حاشیه‌ای و چشمه‌های موجود در کف آن است و به همین علت، خشکسالی اثرات خود را در این تالاب بیشتر نشان می‌دهد

کلید : ندیمی - هومن بهمنش - تالاب امیر کلایه - وام ازدواج

منبع : لاهیحان نیوز
choc
دوشنبه 10 اردیبهشت 1397 08:13 ب.ظ
I am genuinely delighted to glance at this web site posts which consists of plenty of valuable facts, thanks for providing
these kinds of information.
heel lifts
دوشنبه 9 بهمن 1396 09:20 ب.ظ
Hey there! Quick question that's completely off topic.
Do you know how to make your site mobile friendly?
My weblog looks weird when viewing from my iphone4.
I'm trying to find a theme or plugin that might be able
to resolve this issue. If you have any suggestions, please share.

Many thanks!
feet pain
جمعه 24 شهریور 1396 03:42 ق.ظ
I know this if off topic but I'm looking into starting my own blog and was wondering what all is required to get set up?
I'm assuming having a blog like yours would cost a pretty penny?
I'm not very internet smart so I'm not 100% certain. Any recommendations or advice would be greatly appreciated.
Appreciate it
feet problems
شنبه 18 شهریور 1396 06:21 ق.ظ
hello!,I like your writing so much! proportion we be in contact extra about your article on AOL?
I require an expert on this area to solve my problem.
Maybe that is you! Looking ahead to see you.
clarenuriddin.hatenablog.com
سه شنبه 24 مرداد 1396 09:05 ق.ظ
Excellent post. I was checking continuously
this blog and I'm impressed! Very helpful information specially the last part :
) I care for such information much. I was looking for this certain information for a long time.
Thank you and good luck.
سینا
شنبه 22 تیر 1387 11:07 ق.ظ
سلام من سینا پسره تنهای خسته . سلام ایمان . بابا وبلاگتو آپ میكنی یك خبری هم به ما بده . بای تا بعد .
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


فهرست وبلاگ

پیوندهای روزانه

طبقه بندی

آرشیو

نویسندگان

پیوندها

صفحات جانبی

آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

جستجو

آخرین پستها

اَبر برچسبها