تبلیغات
عبادت به جز خدمت خلق نیست به تسبیه وسجاده دلق نیست - علی دایی و نظرات دیگران
عبادت به جز خدمت خلق نیست به تسبیه وسجاده دلق نیست

ما آزادیم در حالی که نیستیم

علی دایی و نظرات دیگران

چهارشنبه 15 اسفند 1386

نوع مطلب :عمومی، 

 كریمی: انتظار دعوت شدن به تیم ملی فوتبال را ندارم 
 
  بازیكن تیم ملی فوتبال ایران گفت: دایی بهترین انتخاب برای تیم ملی است؛ اما انتظار دعوت شدن به تیم ملی را ندارم. 

علی كریمی در گفت و گو با فارس، اظهار داشت: در بین گزینه‌ها، بهترین و شایسته‌ترین فرد انتخاب شد؛ هرچند فكر نمی‌كردم در این آشفته بازار، اسم علی ‌دایی به عنوان سرمربی مطرح شود.

وی ادامه داد: همیشه افسوس می‌خوردم كه چرا در بین گزینه‌ها، اسمی از علی دایی برده نمی‌شود؛ در حالی كه به خاطر سوابقش، بهترین نفر برای مربیگری است. او در سال اول مربی‌گری‌اش سایپا را قهرمان لیگ كرد. قهرمانی با چنین تیم‌هایی، نشان از مدیریت و قدرت بالا دارد.

علی كریمی عنوان كرد: او در سال دوم مربیگری خود در سایپا دستش خالی شد و بازیكنان زیادی از این تیم رفتند. با این حال، تیمی ساخت كه اگرچه مدعی قهرمانی نیست؛ اما باعث هراس بزرگان فوتبال است.

وی در مورد ارتباط نه چندان مطلوب خود با علی دایی، اظهار داشت: همان زمان كه عنوان می‌كردند رابطه من و او مناسب نیست، هر روز قسم می‌خوردم كه مشكلی نداشتم. در جام جهانی كه به ساك پزشك تیم لگد زدم، دایی بود كه مرا بغل كرد و دلداری داد. پیش از این كه او به عنوان یك گزینه مطرح شود نیز از او حمایت كرده بودم.

وی ادامه داد: به خاطر اینكه همبازی‌ سابقم سرمربی تیم ملی شده است، باید با فداكاری بیشتر و تلاش مضاعف برای موفقیت تیم ملی كار كنیم تا تیم ملی مقتدر داشته باشیم كه باعث سرافرازی ایران شود.

علی كریمی در خصوص احتمال دعوت نشدنش به تیم ملی ایران گفت: انتظار دعوت شدن را ندارم؛ حتی اگر این اتفاق هم بیفتد و در تیم ملی حضور نداشته باشم، باز هم می‌گویم بهترین گزینه انتخاب شده ‌است.

وی افزود: یكی از خصوصیات مثبت علی دایی این است كه فردی مقتدر است كه به سفارش شخصی توجه نمی‌كند و در سایه نام شخصی قرار نمی‌گیرد.

 وحید هاشمیان: مخالفت لژیونرها با دایی شایعه است

وحید هاشمیان گفت: پس از حضور تیم ملی در دور دوم رقابت‌های مقدماتی جام جهانی اگر علی دایی من را دعوت كند به تیم ملی خواهم آمد.

مهاجم تیم ملی ایران در گفت‌وگو با ایسنا، درباره‌ی شایعه‌هایی كه در خصوص مخالفت بازیكنان لژیونر با انتخاب دایی به عنوان سرمربی تیم ملی شنیده می‌شود، گفت: شایعه همیشه دروغ است. هر وقت بازیكن گفت كه نمی‌خواهد به تیم ملی بیاید آن موقع آن را باور كنید. من همواره نظراتم را صریح و رك گفته‌ام و صحبت‌هایی كه درباره‌ی مخالفت بازیكنان لژیونر با حضور دایی مطرح می‌شود، شایعه است.ز

هاشمیان افزود: من اعتقاد داشتم كه به دلیل حاشیه‌های فراوان فوتبال ایران حضور مربی خارجی در تیم ملی می‌تواند موثر باشد. چرا كه مربی خارجی كمتر تحت تاثیر قرار می‌گیرد و از حاشیه‌ها دوری می‌كند اما زمانی كه قرار شد مربی داخلی انتخاب شود نام گزینه‌های مختلفی مطرح شد. مربیان ایرانی همه زحمت می‌كشند و به دنبال كسب دانش هستند اما بارها گفته‌ام كه شرایط اداره‌ی تیم ملی با تیمی باشگاهی متفاوت است. شاید یك مربی ایرانی در باشگاهش موفق بوده باشد اما این دلیلی نمی‌شود كه بتواند در تیم ملی نیز موفق باشد.

وی افزود: پیش از انتخاب دایی صحبت از این بود كه افشین قطبی به عنوان سرمربی تیم ملی انتخاب شود. معتقدم با وجود این كه او سال‌ها دور از ایران بوده اما كارنامه‌ی بسیار خوبی را در پرسپولیس داشته است و این نشان می‌دهد كه او مربی توانا و بادانشی است كه توانسته در مدتی كوتاه پرسپولیس را متحول كند. به هر حال او انتخاب نشد اما اطمینان دارم كه او تا چند سال دیگر می‌تواند مربی تیم ملی ایران یا تیم ملی كشور دیگری شود و انتخاب نشدن او به عنوان سرمربی تیم ملی در شرایط فعلی چیزی از ارزش‌های او كم نمی‌كند. قطبی خون تازه‌ای به فوتبال ایران تزریق كرد.

هاشمیان درباره‌ی انتخاب دایی به عنوان سرمربی تیم ملی گفت: دایی تا یك سال و نیم پیش در تیم ملی بازی می‌كرد. او به خوبی با مشكلات تیم ملی آشناست. نام او می‌تواند كمك زیادی به موفقیت تیم ملی كند و با توجه به تجربه‌ی بالایش از سال‌ها حضور در میادین فوتبال امیدوارم كه تیم ملی با او بتواند به جام جهانی برود.

وی در پاسخ به این سوال كه آیا در صورت دعوت دایی به تیم ملی بازخواهید گشت؟ گفت: بسیاری از بازیكنان ایران كه در حال حاضر در خارج از ایران بازی می‌كنند از تیم ملی لژیونر شده‌اند اما من از تیم ملی به اروپا نرفتم و اگر موفقیتی كسب كرده‌ام تنها به دلیل تلاش‌های خودم است. من چهار سال پیش از تیم ملی خداحافظی كردم و اگر دیدید كه من به تیم ملی برگشتم تنها به خاطر منافع ملی بود. در آن شرایط دیدم كه تیم ملی در حال حذف شدن است و برای این كه كمكی كرده باشم به تیم ملی بازگشتم.

هاشمیان افزود: ‌در این دوره پیش از انتخاب سرمربی و رییس فدراسیون فوتبال به مسوولان فدراسیون گفتم به دلیل این كه در این چند ساله استراحتی نداشته‌ام و از تمرینات تیم باشگاهی‌ام عقب افتاده‌ام می‌خواهم استراحتی جسمی و روحی داشته باشم. امسال سال دشواری برایم خواهد بود و اگر می‌خواهم در اروپا بمانم باید سخت بجنگم و فكر می كنم ماندنم در اروپا می‌تواند به من كمك كند تا كمك رسان تیم ملی در آینده باشم.

وی ادامه داد: من مشكل خاصی با كسی ندارم و اگر از دور دوم رقابت‌های مقدماتی جام جهانی و پس از استراحت جسمی و فكری‌ام به تیم ملی دعوت بشوم با كمال میل به تیم ملی كمك خواهم كرد. در غیر این صورت برای تیم ملی آرزوی موفقیت می‌كنم. این را به خوبی می‌دانم بازیكن باید یك روز به تیم ملی بیاید و یك روز نیز باید از تیم ملی برود و از جدا شدن از تیم ملی ترسی ندارم.

 رحمان رضایی: دایی دعوتم كند؛ بدون هیچ مكثی به تمرینات می‌آیم

مدافع تیم ملی ایران گفت: علی دایی بهترین گزینه برای سرمربی‌گری تیم ملی فوتبال بود.

رحمان رضایی در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: به نظرم فدراسیون فوتبال بهترین انتخاب را انجام داد و این انتخاب به جایی بود. دایی لیاقت سرمربی‌گری تیم ملی را داشت و اطمینان دارم تیم ملی با "دایی" می تواند موفق شود.

وی افزود: دایی مربی‌ای است که سال‌ها در فوتبال اروپا بازی کرده و به دانش فوتبال روز دنیا آشناست. من از انتخاب دایی خوشحالم و هر کاری که بتوانم برای موفقیت تیم ملی با دایی انجام خواهم داد.

رضایی در پاسخ به این سوال که گفته می‌شود، برخی از بازیکنان بزرگ تیم ملی با حضور "دایی" در تیم ملی مشکل دارند؟ گفت: قطعا این چنین نیست و دایی می تواند روی کمک بازیکنان با تجربه تر تیم ملی حساب کند. بر عکس شایعه‌ای که وجود دارد به نظر من، 5، 6 بازیکن قدیمی تیم با توجه به رفاقت دیرینه‌ای که با دایی داشته‌اند می‌توانند بیشترین کمک را به دایی کنند. هر چه باشد دایی چند سال در کنار ما در تیم ملی بازی کرده و این کار او را برای موفقیت در تیم ملی هموارتر می کند. رضایی تاكید كرد: اطمینان دارم که تیم ملی با دایی می تواند موفق شود و به جام جهانی هم صعود کند.

وی افزود: اگر دایی صلاح دید و من را به تیم ملی را دعوت کرد، بدون کوچکترین مکثی به تیم ملی خواهم آمد و تلاش خواهم کرد که جواب خوبی به اعتماد دایی و تیم ملی بدهم اما، به هرحال برای تیم ملی آرزوی موفقیت می کنم. تنها امیدوارم که خیلی زود تمرینات تیم ملی برای بازی با کویت آغاز شود.

 مبعلی: دایی به هیچكس باج نمی‌دهد

بازیكن ایرانی تیم فوتبال الشباب امارات گفت: دایی به هیچ كس باج نخواهد داد و من نیز اختلافی با وی ندارم.

 ایمان مبعلی در گفت و گو با فارس اظهار داشت: علی دایی مربی بزرگی بوده و مدت زیادی نیست كه از تیم ملی كنار رفته است، به همین دلیل با شرایط تیم آشناست.

وی افزود: فوتبال ما هم اكنون شرایط بدی دارد؛ اما علی دایی می‌تواند تیم ملی را نجات دهد. او فردی است كه به هیچكس باج نمی‌دهد.

مبعلی در خصوص شایعه اختلافش با علی دایی در خصوص تكلی كه چند سال پیش روی پا او زد، عنوان كرد: هیچ اختلاف و مشكلی بین من و دایی وجود ندارد. آن مسابقه مدت هاست كه تمام شده است.

وی ادامه داد: به بخاطر آن تكل كارت قرمز گرفتم و بعد از آن نیز هیچ مصاحبه‌ای انجام ندادم؛ اما برخی آن را بزرگ نمایی كردند و علی دایی نیز از دست من ناراحت شد. بی شك دایی نفراتی را به تیم ملی دعوت خواهد كرد كه بتوانند برای تیم مثمر ثمر باشند.

 فیروز كریمی: نباید اجازه داد تجربه‌ی تلخ قلعه‌نویی برای "دایی" تكرار شود

سر مربی تیم فوتبال استقلال تهران انتخاب "علی دایی" به عنوان سرمربی تیم ملی فوتبال ایران را مثبت توصیف كرد.

فیروز كریمی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار كرد: حضور متمادی علی دایی در كشورهای اروپایی و كسب تجربیات گران‌بهای وی می‌تواند در راه پر پیچ و خم تیم ملی به نفع كشور باشد. البته این قضیه یك شرط دارد و آن این است كه با تمام قوا از وی حمایت لازم به عمل آید و فرصت كافی در اختیارش قرار بگیرد.

وی ادامه داد: نباید اجازه دهیم تجربه‌ی تلخ قلعه‌نویی در تیم ملی برای علی دایی نیز تكرار شود. باید از تفكرات گذشته دست بكشیم و به دنبال شرایط ایده‌آل و همسو با كشورهای صاحب نام فوتبال باشیم حتی اگر به جام جهانی نیز نرسیم اشكالی ندارد. باید با برنامه‌ریزی بلندمدت و منطبق با اصول روز دنیا پیش برویم كه این از هر مساله‌ی دیگری مهمتر است.

كریمی ادامه داد: با چنین روشی می‌توانیم مطمئن باشیم كه به هدف نهایی خود خواهیم رسید.

كریمی با تبریك به علی دایی گفت: برای دایی در این راه مردمی كه پیش رو دارد آرزوی موفقیت می‌كنم و اطمینان دارم وی می‌تواند با صبر و تلاش به موفقیت‌هایش بیفزاید. من هر همفكری كه از دستم بیاید برای دایی انجام خواهم داد و با كمال میل به وی كمك خواهم كرد.

سر مربی تیم فوتبال استقلال تصریح كرد: خوشحالم پس از ما‌ه‌ها سردرگمی تیم ملی مربی‌اش را شناخت. ما رقبای سرسختی پیش رو داریم و امروز رقبای درجه‌ی دوم ما جزء رقبای اصلی‌مان به شمار می‌روند كه باید حواس‌مان را بسیار جمع كنیم.

 بیژن ذوالفقارنسب: دایی برای سرمربی‌گری تیم ملی تجربه‌ی لازم را دارد

كاندیدای مربیگری تیم ملی فوتبال، انتخاب علی دایی به عنوان سرمربی تیم ملی را قابل قبول دانست و گفت: همه باید در این راه سخت وی را كمك كنند.

بیژن ذوالفقارنسب با بیان این مطلب به ایسنا، گفت: به علی دایی، فدراسیون فوتبال و سازمان تربیت بدنی برای این انتخاب تبریك می‌گویم و خوشحالم كه تیم ملی از بلاتكلیفی خارج شد.

وی ادامه داد: علی دایی دارای قابلیت و ظرفیت خوبی در كارش است و تصور می‌كنم اگر همه‌ی امكانات لازم برای وی فراهم باشد و از او حمایت كامل به عمل آورند، می تواند در این مسیر سخت و پرحاشیه موفق باشد.

ذوالفقارنسب تصریح كرد: كاپیتان سابق تیم ملی تا سن 38 سالگی در سطح بسیار بالایی فوتبال را بازی كرد و تجارب بسیار خوبی را در سطح بین‌المللی بدست آورد كه از خیلی از مربیانی كه چندین سال است در لیگ باشگاهی فعالیت می‌كنند دارای تجربه‌ی بیشتری است اما، مهمترین توصیه‌ی من به محیط پیرامونی وی بازمی‌گردد كه باید بسیار كم اشتباه باشد و از حاشیه‌ها پرهیز كند.

وی گفت: علی دایی باید تا جای ممكن به دور از حاشیه و جنجال فعالیت كند و از همه‌ی امكانات داخل كشور (فنی و فكری) استفاده لازم را ببرد.

این كارشناس فوتبال ادامه داد: استقلال كاری علی دایی از همه چیز مهمتر است و وی باید با توجه به اینكه طی یكی، دو سال گذشته در ایران زندگی كرده و شناخت كاملی از مربیان داخلی دارد، با اراده و فكر خودش همكارانش را انتخاب كند.

 مسعود اقبالی: "دایی" ریسك بزرگی كرد

مسعود اقبالی انتخاب علی دایی به عنوان سرمربی تیم ملی را گزینه‌ای ذكر كرد كه در وجهه‌ی بین‌المللی می‌تواند برای ایران مثبت قلمداد شود.

این كارشناس فوتبال به ایسنا گفت: علی دایی، مربی جوانی است كه از تجارب مربیگری كمی برخوردار بود و كارنامه‌ی متوسطی در سطح باشگاه‌های كشور دارد. این در حالی است كه وی تجربه‌ای در تیم ملی ندارد اما بازیكن شاخصی محسوب می‌شود كه برای فوتبال ایران زحمات بسیاری كشیده و دارای یك شخصیت بین‌المللی است. او با عنوان بازیكن كارنامه درخشانی دارد اما بی‌تردید باید قبول كنیم كه وی تجربه مربیگری در تیم ملی را ندارد و این نكته حائز اهمیتی است.

وی در ادامه صحبتهای خود گفت: علی رغم این علی دایی از نظر فنی در باشگاه‌های مختلف دارای تجارب خوبی است اما اصول مربیگری را بطور كامل ندیده است.

اقبالی با بیان این كه دایی ریسك بزرگی را در زندگی فوتبالی‌اش انجام داد، گفت: دایی كار بسیار بزرگ و خطرناكی را قبول كرد اما تنها راه‌حلی كه در این برهه از زمان می‌توان به او كمك كرد این است كه از كمك‌مربیان موفق و باتجربه و افرادی كه دارای اطلاعات دقیق و جامع از فوتبال ایران و جهان هستند، در كنار وی قرار بگیرند. چرا كه من معتقدم اگر علی دایی در تیم ملی آسیب ببیند، به وجهه ملی ایران آسیب رسیده و نوعی آسیب روانی برای كل جامعه خواهد بود.

این كارشناس فوتبال معتقد است: با توجه به اینكه علی دایی بازیكن بزرگی در فوتبال ایران محسوب می‌شود، كه در سطح داخلی دارای شخصیت بزرگی است، می تواند از این نكته مثبت شخصیتی خود بهترین استفاده را ببرد اما مشروط بر اینكه وی دارای برنامه مدون و براساس اصول و ضوابط روز دنیا را داشته باشد؛ بنابراین می‌توان نتیجه گرفت كه كار وی بسیار سخت است اما باید در انتخاب كمك های خود بیشترین دقت عمل را داشته باشد كه آنها بتوانند از جنبه تئوری و عملی بهترین مشاوره‌ها را به او بدهند تا نوع سیستم و آرایش تیم ملی در انتخاب اصلی با كمترین خطا مواجه باشد.

وی در پاسخ به این سوال كه پیش از این گفته می‌شد برخی ملی‌پوشان گفته‌اند در صورت حضور علی دایی به عنوان سرمربی تیم ملی، با وی همكاری نخواهند كرد، گفت: به عقیده من قبل از اینكه دایی آسیب ببیند، خود این بازیكنان آسیب خواهند دید، چرا كه هر كس آرزویش حضور در تیم ملی است؛ اگر وی با برخی بازیكنان درگیر است، باید از همین حالا آنها را به تیم ملی دعوت نكند و هر گونه تضادی كه بین مربی و بازیكن وجود داشته باشد قطعا به تیم ملی ضربه خواهد خورد.

وی ادامه داد: اگر این بازیكنان لژیونر و یا بازیكنان لیگ داخلی ایران هستند، در تیم ملی حضور نیابند، بهتر است.

 برانکو ایوانکوویچ: اطمینان دارم، با هوش و سخت‌كوشی‌اش می‌تواند موفق شود 

سرمربی سابق تیم ملی فوتبال ایران گفت: دایی انسان باهوش و سخت کوشی است و می‌تواند در تیم ملی موفق شود.

برانکو ایوانکوویچ در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: دایی در زمان بازی‌گری‌اش بازیکن باهوش و سختکوشی بود و همین روحیه از او در دوران بازیگری‌ا‌ش یک بازیکن موفق ساخته بود. اطمینان دارم که او گزینه خوبی برای تیم ملی ایران است و با هوش و سخت‌کوشی‌اش می‌تواند در تیم ملی موفق شود.

وی در پاسخ به این سوال که آینده‌ی تیم ملی را با "دایی" چگونه می بینید و آیا ایران می تواند با دایی به جام جهانی صعود کند؟ گفت: من پیشگو نیستم اما، برای دایی و تیم ملی ایران بهترین آرزوها را دارم.

 AFC گزارش داد: ناگهان علی دایی به تیم ملی برگشت

فدراسیون فوتبال ایران پس از ماهها مذاکراه با مربیان مختلف خارجی و در حالیکه به سوی مربیان داخلی روی خوش نشان داده بود یکشنبه عصر ناگهان علی دایی را به عنوان سر مربی آینده اعلام کرد.

سایت کنفدراسیون فوتبال نوشت:  کاپیتان پیشین تیم ملی ایران که در پایان فصل گذشته بازیهای لیگ برتر و با قهرمانی سایپا از فوتبال خداحافظی کرد اینک با قرار دادی یکساله و در شرایطی که قرار است تیم سایپا را نیز در لیگ ایران و لیگ قهرمانان آسیا هدایت کند تا چند روز دیگر لیست بازیکنان تیم ملی را اعلام خواهد کرد.

رکورد دار گلزنی ملی جهان پس از تساوی پر انتقاد ایران برابر سوریه، تیم ملی  را در بازی دوم مرحله انتخابی جام جهانی برابر کویت آماده خواهد کرد.

رسانه های ایران که از خبر انتخاب دایی غافلگیر شده بودند در مصاحبه هایی نوشتند که مربی سایپا از این اتفاق خوشحال است و برنامه خود را به زودی به فدراسیون فوتبال خواهد داد.

علی دایی در این مورد به یکی از خبرگزاری های داخلی گفت: " ما برای فعالیت در تیم ملی تمامی صحبت‌ها را انجام دادیم و من با افتخار در خدمت تیم ملی خواهم بود. درحال حاضر برای آن‌که درباره‌ی سایر مسایل صحبت کنم، بسیار زود است. منتظر جلسه‌ی بعدی با مسئولان فدراسیون فوتبال هستم. تا برنامه هایم را به طور دقیق تری مشخص کنم".

در چند روز گذشته پس از آنکه مذاکرات ایران – کلمنته پیچیده شد فدراسیون چند مربی ایرانی از جمله افشین قطبی، امیر قلعه نویی، بیژن ذوالفقار نسب و ترکیب مایلی کهن و جلالی را به عنوان کاندیداهای مربیگری تیم ملی معرفی کرد که البته روی نام اول تاکید بیشتری وجود داشت. به همین دلیل و در شرایطی که طرفداران فوتبال و رسانه ها منتظر شنیدن نام های تکراری روزهای اخیر بودند اعلام ناگهانی مربیگری علی دایی به خبر ویژه ای تبدیل شد.

علی کفاشیان رئیس فدراسیون فوتبال در این باره گفت: "ما با قطبی به توافق کامل رسیده بودیم اما، سعیدلو رییس هیات مدیره باشگاه پرسپولیس نگرانی خود را از جدایی قطبی از پرسپولیس اعلام کرد و از ما خواست که روی گزینه‌های دیگر فکر کنیم".

کفااشیان درباره روابط دایی با بازیکنان دیگر به همان خبرگزاری گفت: "هیچ اختلافی بین بازیکنان و علی دایی وجود ندارد و کسی قصد تحریم کردن حضور در تیم ملی را ندارد".

 پایگاه خبری فیفا:علی دایی پس از ماه‌ها جستجو سرمربی ایران شد

پایگاه خبری فدراسیون بین المللی فوتبال در گزارشی پیرامون انتخاب علی دایی به عنوان سرمربی تیم ملی نوشت: ایران مهاجم بین المللی سابق خود را به عنوان سرمربی جدید تیم ملی فوتبال برگزید. انتخابی كه شوكی تازه به جریان طولانی گزینش سرمربی تیم این كشور وارد ساخت و به این روند كه ماه‌ها به طول انجامیده بود،‌خاتمه داد.

دایی كه بهترین گلزن تاریخ فوتبال جهان است، از ماه گذشته به عنوان یكی از گزینه های مورد نظر برای هدایت تیم ملی در راه مقدماتی جام جهانی 2010 مطر ح شد، ‌هر چند بیشتر از او بحث انتخاب افشین قطبی كه ملیت دو گانه ایرانی و آمریكایی دارد،‌ مطرح بود.

این سایت از قول علی كفاشیان عنوان كرد: بعد از امتحان و بررسی برنامه های علی دایی به این نتیجه رسیدیم كه به عنوان سرمربی تیم ملی برگزیده شود. در روز های اخیر با وی صحبت كردیم و به زودی برای كمك به اجرای برنامه هایش جلسه خواهیم داشت.

این سایت در ادامه عنوان كرد: علی دایی درحالی زمام امور تیم ملی ایران را برعهده می گیرد كه تیمش اینك در مرحله مقدماتی جام جهانی با تیم ملی سوریه بازی كرده و تنها یك تساوی كسب كرده است.

كفاشیان در مورد دایی افزود: دایی تمام برنامه های خود را برای تیم ملی به مورد اجرا خواهد گذاشت و این مسئولیت در بهترین سطح ممكن انجام خواهد داد.

در پایان این گزارش سایت فیفا به عناوین، ‌افتخارات و سوابق باشگاهی دایی در سطح داخلی و بین المللی اشاره كرد.

 سایت گل: علی دایی و شروعی تازه برای

علی دایی كاپیتان پیشین تیم ایران به عنوان سرمربی جدید تیم ملی فوتبال ایران انتخاب شد.

سایت گل پس از انتخاب علی دایی نوشت: فدراسیون فوتبال ایران گزینه‌های بسیاری را زیر نظر گرفته بود كه در نهایت در عین غافلگیری علی دایی به عنوان سرمربی معرفی شد.

تیم ملی ایران درست مانند باشگاه نیوكاسل است. دلایلش هم بسیار ساده هستند؛ هواداران پرشوری كه فقط فوتبال زیبا را دوست دارند و می‌خواهند تیم‌شان را پیروز ببینند و یك سری خاطره‌های خوب از پیروزی‌های به دست آمده در گذشته به همراه تاریخی پربار.

این دو تیم در یك زمینه با هم تفاوت اساسی پیدا كرده‌اند. بدین ترتیب كه آلن شیرر اسطوره‌ی گلزنی باشگاه، هدایت نیوكاسل را در دست نگرفت و پستی كه به خودش تعلق داشت را به كوین كیگان پیشكش كرد ولی علی دایی با جسارت هدایت تیم ملی كشورش را در دست گرفت.

او بهترین بازی‌ها را برای تیم ایران انجام داده و ركورددار گلزنی در فوتبال ملی جهان به شمار می‌رود. دایی كه سابقه‌ی پوشیدن پیراهن بایرن مونیخ آلمان را دارد، در فدراسیون فوتبال ایران از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است كه همین مساله می‌تواند روی نحوه‌ی كاركرد او تاثیر مثبت فراوانی داشته باشد.

دایی كه فصل گذشته به همراه تیم سایپا و به عنوان مربی - بازیكن توانست نخستین قهرمانی در لیگ برتر ایران را برای سایپا به ارمغان بیاورد، در پایان فصل كفش‌هایش را آویخت و در سایپا به مربیگری مشغول شد. او در لیگ داخلی ایران نیز گل‌های زیادی به ثمر رسانده و با تیم پرسپولیس قهرمان لیگ ایران شده است.

فدراسیون فوتبال ایران برای انتخاب سرمربی جدید، هفت ماه وقت صرف كرد و در نهایت بهترین گزینه‌ی داخلی را به عنوان سرمربی برگزید. پیش از این گفته می‌شد "افشین قطبی" سرمربی تیم پرسپولیس هدایت ایران را به عهده گرفته ولی روز گذشته مشخص شد دایی باید روی نیمكت تیم ملی بنشیند.

گفته می‌شد طی یك نظرسنجی "افشین قطبی" با هشتصد هزار رای هواداران فوتبال به عنوان سرمربی آینده‌ی ایران انتخاب خواهد شد ولی اتفاق‌های دیگری در محل فدراسیون فوتبال رقم خورد.

تنها افتخاری كه دایی به آن دست نیافته گلزنی در جام جهانی است. او در جام جهانی 2006 آلمان می‌توانست این افتخار را نیز از آن خود كند ولی با بی‌دقتی توپ‌ها را به بیرون زد.

حضور او در جام جهانی با مشكل‌های زیادی همراه بود زیرا گروهی معتقد بودند او روی تصمیم‌های كادر فنی تاثیر می‌گذارد و موجب دور ماندن علی كریمی و ایمان مبعلی از تیم ملی شده است.  

دایی مربی با صلابتی به نظر می‌رسد و هر بازیكنی كه احساس می‌كند مشكلی با وی دارد، بهتر است در تیم ملی بازی نكند. زمانی كه اسامی دعوت شدگان به تیم ملی از سوی فدراسیون و سرمربی اعلام می‌شود، بهتر است تمام بازیكنان مشكل‌های خود با سرمربی را كنار بگذارند و فقط برای تیم ملی بازی كنند. به همین سادگی.

در حال حاضر، دایی مسوولیت سختی را پذیرفته و ماموریتش رساندن تیم ملی ایران به جام جهانی آینده و نتیجه گرفتن در آنجاست. با روحیه‌ای كه در دایی سراغ داریم، می‌توانیم بگوییم كه او در تیم ملی ایران موفق خواهد بود.
cialis
سه شنبه 13 فروردین 1398 05:27 ب.ظ
sgcpmcgh il tadalafil si prende a stomaco vuoto http://cialissom.com/ cialis [url=http://cialissom.com/]cialis 5mg[/url] tadalafil rubor
صحر
چهارشنبه 15 اسفند 1386 10:03 ق.ظ
سلام دوست عزیز!
من از سایتتون دیدن كردم!
خیلی واسم جالب بود اخه شما تو سایتتون اصلا از این لینك های تبلیغاتی نگذاشتین!
من یهتون توصیه میكنم كه تو یكی از این سایت هایی كه در ازای تبلیغ برای اونا به شماره حسابی كه در حین ثبت نام در این سایت ها مشخص می كنید در پایان هر ماه پول واریز می كنند ثبت نام كنین!
اخه شما با این میزان بازدید به راحتی می تونین حداقل ماهی 50000 تومان درآمد داشته باشین!
من به سایت كه خودم هم توش عضو هستم رو بهتون معرفی میكنم!
برای ثبت نام در این سایت می تونید از طریق لینك زیر اقدام كنی:
http://www.oxinads.com/?a=829
آرش
چهارشنبه 15 اسفند 1386 09:03 ق.ظ
هر ایرانی میهن خواه و اندیشمندی بخوبی می داند که ما ایرانیان پیش از تازش تازی ها و صدور دین نا انسانی انها به کشورمان , دارای بزرگترین شاروندی جهان بودیم , ولی بر اثر تحمیل فرهنگ بیابانی تازیهای 1400 سال پیش صحراهای عربستان و بویژه دین خرافی و واپسگرای آنها به وادی واماندگی فرو افتادیم . از این رو اکنون هر ایرانی میهن خواهی وظیفه دارد با فاش سازی دین واپسگرا و نا انسانی تازی ها و چهرای راستین ((الله)) در تازی زدایی فرهنگ تابان ما برای دستیابی به شکوه شاروندی و ارزش های ملی و فرهنگی از دست رفته ی کشورمان دمی از پای ننشیند . ((ناپلئون بناپارت)) می گوید ((دانش و تاریخ از یک سو و مذهب از دگر سو دشمنان سوگند خورده ی یکدیگرند))

 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


فهرست وبلاگ

پیوندهای روزانه

طبقه بندی

آرشیو

نویسندگان

پیوندها

صفحات جانبی

آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

جستجو

آخرین پستها

اَبر برچسبها