تبلیغات
عبادت به جز خدمت خلق نیست به تسبیه وسجاده دلق نیست - یک روز در الکامپ
عبادت به جز خدمت خلق نیست به تسبیه وسجاده دلق نیست

ما آزادیم در حالی که نیستیم

یک روز در الکامپ

یکشنبه 13 آبان 1386

نوع مطلب :عمومی، 

جاتون خالی بچه ها تو نمایشگاه .

اول بگم که من با کفش مجلسی از این سوسولیا نوک دراز رفته بودم که حسابی باعث شده که از خجالت درد کمرو و پا و ... در بیام و در کل  دهنم سرویس شد .

سه شنبه ساعت 12 شب حرکت کردیم من و ناصر (دوستم) صندلی اتوبوس یه میله داشت حسابی جر داد منُ تا تهران ساعت 7 صبح رسیدم تهران تو ترمینال موندیم تا 3 تا دیگه از بچه ها بیان تو این فاصله گفتیم گلاب به روتون بریم  دست به آب تو ترمینال که دیدم ای دل غافل مثل اینکه ساعت 7 صبح اونجا داران آبگوشت نظری می دن دوردیفه نه 6 ردیفه صف کشیده بودن بی خیال شدیم ، خلاصه تو حول حوش ساعت نه و نیم رسیدم ونک اولین تکنولوژی رو اونجا دیدم یه دستشوی عمومی بود اونجا که واسه اینکه درش باز بشه باید سکه می انداختی تو قلکش بعد که در باز می شد 10 دقیقه فرصت داشتی کارتو بکنی جالبش اینجا بود که 3 دقیقه آخر آلارم می زد که وقتت داره تموم می شه (جلل خالق) تازه اگه قبل ده دقیقه کارت تموم می شد دستت می گرقتی جلویی سنسور که نصب بود روی دیوار در واسه خودش باز می شد (البته شایان ذکر است که به دلیل استفاده درست مردم با فرهنگ ایرانی این تکنولوژی که با پول بیت المال یا هر پولی دیگری تهیه شده بود به درستی کار نمی نمود و تنها اثراتی از آن بر جای مانده بود و این اطلاعات مفید از راهنمای کاربریش که روی دیوار نصب بود خوندم ) ، در ضمن شیر دستشویی ها بیرونی هم با سنسور کار می نمود که به جز یک شیر بقیه به دلیل موارد ذکر شده به درستی کار نمی نمود.

این تا قبل نمایشگاه .

رسیدم به نمایشگاه خواستیم وارد شیم که آقای گفت اول ثبت نام کنید ! ثبت نام کردیم یه کاغذ دادن با یه بند این کار واسه آمارگیرشون بود.

از در غربی وارد شدیم شروع کردیم به گردش در نمایشگاه دستگاهای پیشرفته و جدید یا حداقل اینطور بگویم که از نظر من اینطوربود به وفور دیده می شد اما نکته جالبی که نظر من جلب کرد این بود که چند شرکت بزرگ سخت افزار نیومده بودن مثل ال جی ، سامسونگ ، فراسو از برندهای معروف و نامبر وان سونی اومده بود تا اونجا که من دیدم  و از نرم افزاری ها جای مهین بلاگ و بلاگفا خالی بود البته پرشین هم نبود فکر کنم .

شرکتهای خارجی هم فقط نماینده های ایرانیشون بودن اونای که نماینده شرکت تو ایران هستن و خارجی ندیدم  من تو نمایشگاه و از امریکا هم که می گن شرکنن کننده داشتن نماینده شرکت دل که زیگورات اسمش بود حضور داشت.

اما چند تا چیزی که نظرم جلب کرد

1) بلوتوث

 یه شرکتی یه سیستم بلوتوث آورده بود که در آن واحد به 30 نفر بلوتوث می فرستاد بعد ریفرش می کرد و دوباره واسه 30 نفر دیگه می فرستاد با یه فرستنده که گرد بود بیشتر شبیه چراغ بود کارایش واسه تبلیغات حرف نداره.

2) دلم سوخت

  دلم به حال یه شرکتی سوخت که اگه همه سی دی تبلیغاتیش مثل اون دوتایی باشه که من و دوستم گرفتیم به دلیل چسبیدن پلاستیک قابش به ملکوت پیوسته باشه خیلی ضرر کره این شرکت که اسمش برسا نوین بود اگه اشتباه نکم یه نرم افزار چهار کاره مجانی در قالب یه سی دی می داد  که نرم افزاراش عبارت بودن از دفترچه تلفن ، تقویم فارسی ، ارسال پیامک (SMS)   و یاداشت.

4) MP3 Player  که فارسی می نوشت

 تکنولوژی که به درد ام پی تری بازا می خوره این بود که که یه جون ایرونی تونسته بود برنامه ای بنویسه که متن ترانه ایرونی  که توسط پلیر خونده می شه به صورت فارسی نوشته شه.

5) روباتیک

فروش مدارهای روباتهای مسیر یاب

6) تبلیغات ایرانسل و همراه اول

ایرانسل که کولاک کرده بود  و یه مجله تمام گلاسه با یه ساک ایرانسل به 90  درصد بازدید کننده ها داده بود و مجله ای که داده بود نصف فارسی و نصفش انگلیسی بود و تو غرفه تلکام که وقت نشد برم برای اولین باز شارژ الکترونیکی سیم کارتهای اعتباری  به عرضه گذاشته بود و هر کسی می تونست واسه یاد گرفتن 2000 تومان مجونی شارژ کن سیم کارت خودشو و همرا اول هم همش از بلندگو اعلام می کرد که هیچکس تنها نیست اگه اشتباه نکنم و ... .

7) حضور نمایندگی های NOD 32 , McAfee

البته بین این دو شرکت به خاطر تبلیغات بهتر NOD 32  بیشتر به چشم می اومد به طوری که موقع اتمام نمایشگاه از هر 5 نفر 3 نفر ساک NOD   تو دستشون بود و فروش  NOD 32   با تخفیف چیزی حدود 10 تا 15 هزارتومانی بود.

8) حضور وبگذر

یه غرفه که توش کسی رو تحویل نمی گرفتن البته شاید من بعد متوجه شدم خلوت ترین غرفه

9) بخون و تایپ کن

یه محصول توپ  یه نرم افزاری بود که  متن فارسی رو می خوندی اونم واست تایپ می کرد چه حالی می ده وقتی گشادیت می گیره تایپ کنی

10 ) لپ تاپ ایرانی !

اولین لپ تاپ ساخت ایران و به قول خانم مبلغ این شرکت کامل ترین و پیشرفته ترین لپ تاپ جهان

11) برد هوشمند (1)

فکر کن صبح ساعت 8 کلاس داری خواب موندی درست ساعت  هشت پا می شی به جای اینکه با نیم ساعت تاخیر بررسی سر کلاس وصل می شه به اینترنت وبرد کلاس (تخته سیاه خودمون) و تمام  چیزای رو که استاد گفته رو  برد می بینی اگه هم پاک کرده باشه اگه اشتباه نکنم تا 20 بار قبلشُ می تونی ببینی.

12) برد هوشمند (2)

به جای اینکه از گچ و ماژیک استفاده کنی واسه نوشتن رو تخته سیاه و یا وایت برد از انگشتت واسه نوشت استفاده کن

13) جدال حراج اینترنت توسط ISP   های تهرانی

تو شهرهای کوچیک آروزت که با ماهی 30 تا 40 تومان دسترسی همیشگی وبا سرعت خوب داشته باشی به اینترنت (ADSL)   و یا کارت که می خری وسط کار کارتت تموم نشه یا تموم پول توجیبی یه هفته تو بدی کارت بخری و تا آخر هفته داشته باشی ولی قیمتهای تو نمایشگاه حکایت از کشوری دیگر داشت نامحدود یک ماهه 5000 تومان  و یا 51 ساعت کارت با بازه زمانی متفاوت 2000 تومان.  فرم پر کن کارت بگیر همین الان ؟ و ADSL  بدون محدودیت با سرعت 128 10000 تومان .

14 ) ... .

یه خورده هم انتقاد

چیز جالب دیگه ای  که نظر من  جلب کرد این بود که بعضی از غرفه تبدیل شده بود به محل لاسیدن پسر و دخترا ! چه جوری تو غرفه دختر مسئول پخش کاتالوگ یا تبلیغات بود  و پسرا هم که می رفتن به بهونه گرفتن کاتالوگ و ... ققط می لاسیدن و اونم خیلی ضایع ،تو یکی از غرفه ها که کارت اینترنت حراج کرده بود یه شش هفتا دختر جیگر واستا بودن و یا حرکاتی تقریبا موزون البته بدون آهنگ  پسرا رو تحریک به خریدن کارت می کردن اگه ساک تبلیغات میخوای کارت بخر ساک بگیر باهاش حتی گهگاهی پسرا واسه اینکه ساک بگیرن به سمت فروشنده ها حمله می بردن  و یا بر عکس دخترا کارت فروش حمله می بردن که ساک رو از دست پسرا بگیرن . البته این نکته واسه این بود که بگم قرار نیست چون نمایشگاه ِ خیلی چیزای که تو جامعه ما به عنوان ناهنجاری به حساب می آد اونجا و واسه چند ساعت و یا چند روز بشه هنجار ، کاش هنجارها و ناهنجارها همه جا یکی بود و بسته به شرایط  و موقیعت واسه مدت کوتاهی جاهاشو با هم عوض نمی کردن. کاش یه خورده به جای جمع آوری دختران بدحجاب تو خیابون به دخترای غرفه های نمایشگاه هم دقت می شد اگه واقعا ناهنجاری

 

 

 

 
How do you get a growth spurt?
شنبه 18 شهریور 1396 11:05 ق.ظ
Very good information. Lucky me I ran across your site by accident (stumbleupon).
I've book marked it for later!
blairklug.exteen.com
سه شنبه 24 مرداد 1396 09:27 ق.ظ
An intriguing discussion is worth comment. I do believe that you
should publish more about this subject, it might not be a taboo matter but usually
people don't speak about these topics. To the next! Many thanks!!
جوانمرد
سه شنبه 11 دی 1386 11:01 ق.ظ
سلام ، حالتون چطوره؟
من خیلی اتفاقی صفحه شما رو وقتی داشتم تو گوگل دنبال مطلبی می گشتم پیدا کردم.
از اینکه از غرفه ما بازدید کردید متشکریم و شرمنده از اینکه سی دی سالم نبود!!
ما بعدا متوجه شدیم که اون روز یه تعداد از سی دی هامون مشکل داشته و متاسفانه انگار نصیب شما هم شده.
اگه مایل بودید می تونید از سایت ما بازدید کنید و این برنامه رو بصورت رایگان دریافت کنید.
از آشنایی با شما خوشبختم و امیدوارم بتونیم با هم همکاری داشته باشیم.
vahid
دوشنبه 21 آبان 1386 03:11 ق.ظ
salam Iman jon,..khobii ?? agha man Upam ,,Khosahl Misham sar bezaniii ...ya Hagh
قاصدك
یکشنبه 20 آبان 1386 05:11 ق.ظرویاهایم همه برفی شدند/ بچه های خیابان و کارتن خواب ها هزاران قصه تازه ساختند/ باز زمستان آمد/ دل های مان سردتر و خانه های مان گرم تر شده است/
عشق آسمانی
سه شنبه 15 آبان 1386 01:11 ق.ظ
سلام دوست عزیز . فکر خیلی وقته که به وبلاگ همدیگه سر نزده بودم . از خوندن مطالبت لذت بردم. به وبلاگ من هم سربزن خوشحال میشم نظرتو بدونم . در ضمن منم نمایشگاه رفتم . اما به نظرم زیاد جالب نبود. واسه من كه كار تخصصیم با كامپیوتره چیز جالبی نداشت. هر سال این نمایشگاه بدتر و بدتر میشه
دخو
دوشنبه 14 آبان 1386 07:11 ق.ظ
سلام بدون من میری نمایشگاااااااااااااااااااااه؟
خوش باشی بای
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


فهرست وبلاگ

پیوندهای روزانه

طبقه بندی

آرشیو

نویسندگان

پیوندها

صفحات جانبی

آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

جستجو

آخرین پستها

اَبر برچسبها